لمینت دندان تهران (تخصصی ترین مرکز لمینت ایران)

اگر شما به لبخند خود اطمینان ندارید، این موضوع می تواند روی عزت نفس شما تاثیر گذاشته و آسیبی واقعی به آن وارد کند. لبخند بزنید، بخندید و با افراد اطراف خود آزادانه تعامل کنید. پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی، لبخند شما را سریع تر از انچه تصور می‌کنید می تواند تغییر دهد. کامپوزیت های دندانی و انجام لمینیت دندان تهران هر دو می توانند نتایج قابل توجهی در یک بازه زمانی نسبتا کوتاه ایجاد کنند. به نظر شما کدام یک از این دو روش برای شما مناسب تر است؟ لمینت های دندانی، پوسته نازکی هستند که به‌وسیله مواد رنگی دندانی و بر اساس نیاز افراد طراحی شده اند. این پوسته‌ها به سطح جلویی دندان متصل می‌شوند تا رنگ، شکل، اندازه یا طول خود را تغییر دهند و ظاهر خود را بهبود بخشند. لمینت ها از لایه های نازک چینی مختلف ساخته شده اند که روی مینای دندان های طبیعی و لایه چسبنده قرار میگیرند. بر خلاف ادراک عمومی، برای ساخت لمینت دندان تهران، نیازی به کشیدن دندان نیست و در صورت انتخاب روش مناسب و درمان توسط دندانپزشک ماهر، لازم است برخی از فرآیند های اماده سازی،  مانند جاسازی لمینت انجام شود. در کنار بعد زیبایی، نحوه درست اتصال لمینیت نیز ضروری می باشد. دندانپزشک از رزین‌هایی استفاده می‌کند که به نور حساس هستند و توسط اشعه ویژه چشمک زن بر روی دندان نصب می شوند.

ویژگی بهترین متخصص لمینت دندان تهران

هر کسی می‌تواند به دانشکده دندانپزشکی برود، اما فقط عده کمی از ان ها چیزی که لازم است یک دندانپزشک عالی داشته باشند را دارند. علاوه بر داشتن دانش یا تخصص زیاد در درمان هایی مانند حذف دندان عقل، ویژگی ها یا ویژگی های خاصی وجود دارد که دندانپزشکان خوب را از جمعیت متمایز می کند. در اینجا به برخی از این ویژگی های بزرگ یک متخصص که در زمینه دندانپزشکی قابل اعتماد و با کفایت است، اشاره می شود.

توجه به جزئیات

از ان جا که دندانپزشکان متخصص کار در منطقه کوچکی هستند که دهان شما باشد, ان ها باید بتوانند به کوچکترین جزئیات توجه کنند. توجه ان ها به جزئیات و به کشف مسائل مربوط به دندان کمک خواهد کرد که گاهی اوقات تشخیص ان اسان نیست. اگر ان ها نتوانند علت اصلی یک مشکل دندان پزشکی را پیدا کنند، تنها منجر به مشکلات جدی تر در این مسیر خواهد شد.

مهارت دندانپزشک

یک ویژگی دیگر که یک دندانپزشک بزرگ را تعریف می کند مهارت او است. این به توانایی دندانپزشک برای انجام حرکات دقیق در دهان در طول فرایند دندانپزشکی اشاره دارد. دهان ما فضای محدودی برای کار کردن دارد، بنابراین دندانپزشک باید مهارت و تکنولوژی مناسب مانند دندانپزشکی میکروسکوپی را داشته باشد تا درمان دقیق دندان بدون مشکل را ارائه دهد.

مهارت های بین فردی

همه بیماران مطمئن نیستند که به مطب دکتر مراجعه کنند. این وظیفه یک متخصص دندانپزشکی است که باعث شود بیمار احساس راحتی کند. دندانپزشکان با مهارت‌های فردی مهربان و باملاحظه برای بیماران هستند. به سوال های بیماران پاسخ می‌دهند، درباره روش‌های درمانی مناسب بحث می‌کنند و برای ارائه یک تجربه خشنود‌کننده تلاش می‌کنند. چنین متخصصانی اطمینان‌خاطر می‌دهند که درمان ان ها در بازیابی سلامت دهان بیمار موثر خواهد بود. با مهارت های خوب، مردم از ان ها اولین برداشت های مثبت را خواهند داشت.

عطش برای دانش

رشته دندانپزشکی هرگز از تکامل متوقف نمی شود، زیرا فن اوری های جدید به طور مداوم در حال توسعه هستند. تکنیک‌ها و روش‌های دندانپزشکی بهتر برای ارائه درمان راحت و مؤثر برای بیماران معرفی می‌شود. یک دندانپزشک خوب همیشه کنجکاوی خود را برای به روز ماندن در روند، و ادغام چنین پیشرفت هایی در کار خود به ادامه در رقابت می پردازد.

مودب و محتاط

یک دندانپزشک خوب هرگز برای ارائه درمان هایی مانند حذف دندان عقل برای بیماران خود عجله ای نخواهد داشت. ان ها وقت خود را صرف بیماران خود می کنند تا به نگرانی های آن ها به ویژه در رابطه با رفتار با کودکان یا سالمندان گوش دهند. حتی اگر یک بیمار سوالات زیادی در مورد وضعیت خود بپرسد، دندانپزشک در پاسخ دادن به همه چیز به اندازه کافی صبور خواهد بود. ان ها رفتار مؤدبانه ای خواهند داشت، و با همه بیماران به یک اندازه رفتار خواهند کرد. این ویژگی های مهم، یک دندانپزشک را برای بیماران قابل اعتماد می سازد. در حالی که به دنبال بهترین دکتر لمینت دندان در تهران هستید، این صفات را در نظر داشته باشید تا جستجوی خود را محدود کنید. در نهایت، شما یک دندانپزشک بزرگ را کشف خواهید کرد که ماهر، دلسوز و وظیفه شناس است.

مراحل انجام لمینیت دندان در تهران

فرایند ساخت لمینت دندان تهران شامل مراحل مختلف است:

 1. مرحله اول: در جلسه اول، برای مراحل اماده سازی مواد بر روی دندان، دندانپزشک با دقت بالا مواد را به صورت میلی متری اندازه گیری می کند.
 2. مرحله دوم: در همان جلسه دندانپزشک شما، برای انجام لمینیت، دندان شما را بررسی می کند.

بقیه این مراحل، به یک جلسه دیگر در حدود یک هفته بعد موکول می شود. در همین حال مدل ها به ازمایشگاه دندانپزشکی ارسال خواهند شد، ورقه ها به عنوان لمینت ساخته خواهند شد و در کوره قرار داده خواهند شد یا بر روی بلوک های چینی قرار خواهند گرفت تا به زیباترین، براق ترین و شفاف ترین و مشابه لایه مینا دندان ساخته شوند. در مرحله دوم، ورقه ها بر روی دندان قرار داده می شوند و با رزین سومان بر روی سطح دندان ها با اتصال بسیار قوی متصل می شوند. در مورد انجام درست در طول تمام مراحل، ورقه ها یکپارچه با دندان، هیچ فاصله یا نابرابری وجود ندارد و شما می توانید از فلاس برای تمیز کردن به عنوان دندان های طبیعی استفاده کنید. بدیهی است که برای ساخت چهره طبیعی و حفظ سلامت لایه، دقت دندانپزشک و همکاری ازمایشگاه‌ خبره ضروری است و همچنین، استفاده صحیح از مصالح مناسب تاثیر‌گذار و مناسب می‌باشد.

مراقبت های بعد از انجام لمینت دندان تهران  

نگهداری لمینیت دندان بسیار ساده است و باید با ان ها به عنوان دندان های اصلی خود، با استفاده از مسواک و نخ دندان، معمولی رفتار کنید. معمولا، دندانپزشک شما پیشنهاد می کند که شما از خمیر دندان فلوراید غیر ساینده استفاده کنید. برای بررسی کارکرد چندلایه و واکنش دهانی به چندلایه‌ها لازم است یک هفته پس از انجام لمینت دندان تهران به دندانپزشک خود مراجعه کنید. حتی اگر ممکن است با لمینیت‌ها مشکل نداشته باشید، اما پس از یک هفته دندانپزشک را برای معاینه دهان و دندان‌هایتان باید ببینید. اگر شما عادت به فشار دادن دندان های خود به یکدیگر را داشته باشید، دندانپزشک شما پیشنهاد می کند که از یک محافظ دندان برای محافظت از دندان های خود را در طول خواب استفاده کنید. همچنین باید پیوسته دکتر خود را ملاقات کنید، زیرا لمینت باید با خمیر غیر ساینده مخصوص صیقل داده شود. دندانپزشک شما باید دندان‌هایتان را در مدت کوتاهی بررسی کند تا بتواند نشانه کوچکی از خرابی یا مشکل آن را پیدا کند.

انواع لمینت دندان تهران

لمینیت دندان در انواع مختلف در دسترس است، در ادامه به انواع آن اشاره می کنیم:

لمینیت سرامیک دندانپزشکی (روش غیر مستقیم)

این نوع لمینت دندان تهران یک لایه سرامیکی است و همچنین پرسلن ونیر نامیده می شود. در واقع، یک پوسته سرامیکی نازک است که ۰.۵ میلیمتر قطر دارد و دو برابر ضخامت پوسته تخم مرغ است که با کمک نوار های مختلف، بر روی سطح دندان چسبانده می شود.

لمینیت کامپوزیتی (روش مستقیم)

لمینیت کامپوزیت مواد رنگی دندان هستند که اغلب در مطب دندانپزشکی ساخته می‌شوند و در نهایت در یک یا دو جلسه بر روی دندان ها به دلیل وسعت کار، اشکال بد و فواصل باز از دندان چسبانده می‌شوند. این نوع لمینت یک ورقه پلیمری است. به همین دلیل، در بسیاری از کشورها، این نوع لیتیوم به عنوان ترمیم پلاستیک ذکر شده است. برای استفاده از این نوع لمینت دندان تهران، شما نیاز به ساخت قالب در ازمایشگاه، و یا نیازی به اصلاح دندان خود ندارید و می توانید ان را به طور مستقیم اعمال کنید. برای چسباندن کامپوزیت بر روی دندان های شما از اشعه استفاده شده و آن را به عنوان یک لایه محافظ بر روی مینا قرار می دهند.

لمینیت بدون تراشیدن

این نوع لمینت ها ها آنقدر نازک هستند که نیازی به تراشیده شدن مینای دندان ندارند. کاشت دندان یک روش غیرتهاجمی برای پیوند این قطعات است. لمینت‌های فرانازک در ایران ساخته نمی‌شوند به همین جهت رنگ و قالب انتخابی باید از طریق ازمایشگاه به نمایندگان کشورهای همسایه منتقل شود که ساخت ان حدود سه تا چهار هفته طول می‌کشد. در این روش، بیمار نیازی به استفاده از لایه موقت ندارد زیرا مینا تراشیده نیست. در جلسه دوم، که حدود یک ماه پس از ریخته‌گری دندان است، لمینیت بر روی دندان ها می شود.

مزایای لمینیت دندان تهران

از انجا که لمینیت برای هر شخص با دندان اصلی و به صورت مجزا ایجاد می شود، امکان تشخیص تفاوت بین دندان های طبیعی و لمینیت وجود ندارد. لمینیت برخلاف دندان‌های طبیعی، به چای و لکه قهوه مقاوم است زیرا از مواد تکنولوژی بالا برای ساخت ان استفاده می‌شود. لمینیت می‌تواند برای بیشتر دندان‌های تیره که در برابر فرایند سفید کردن مقاوم هستند، کار سفید شدن را نیز انجام دهد.

معایب لمینیت دندان تهران

ساخت لمینت دندان تهران، زمان‌بر بوده و نصب و راه‌اندازی قطعات را حداقل به مدت یک هفته به تاخیر می‌اندازد. بیمار می تواند از لمینت به عنوان دندان طبیعی استفاده کند، اگر لمینیت به درستی متصل شود و عوامل تخریب دندان محدود یا نابود شوند. با وجود پایداری بالا، لایه ها ممکن است شکننده نیز باشند. لمینت را نباید تحت فشار گذاشت چرا که دندان های طبیعی نیز نباید تحت فشار باشند. برای مثال، باید از جویدن ناخن، خوردن یخ یا باز کردن درب بطری های نوشیدنی با لمینیت اجتناب کنید.

تفاوت لمینت دندان با کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان و لمینت دندان هر دو برای درمان زیبایی دندان هستند که به بهبود و تغییر ظاهر دندان کمک می‌کنند. در هر یک از این درمان ها، یک لایه نازک به دندان متصل می شود (معمولا به حدود ۶ تا ۱۰ دندان در هر فک بالا و پایین برای استفاده در یک لبخند) و تغییر رنگ، اندازه و شکل دندان بکار می رود. تفاوت بین روکش دندان و لمینیت در موادی است که از ان ساخته شده است. این تفاوت باعث می شود مراحل این درمان ها و همچنین ویژگی های هرکدام از ان ها متفاوت باشد. برای تعیین امکان‌سنجی این روش‌ها برای بیمار در جلسه معاینه، بررسی دندان، ارتباط بین دندان قدامی بالا و پایین و ارتباط بین دندان با شکل چهره به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یک یا هر دو این درمان برای بیمار ممکن است. گاهی اوقات یک جراحی اولیه برای مثال لثه برای یک یا چند دندان که در یک لبخند دیده می شود قبل از داشتن کامپوزیت دندان یا لمینیت مورد نیاز باشد. گاهی اوقات هیچ یک از این درمان‌ها لازم نیست و بیمار ممکن است به ارتودنسی یا حتی جراحی ارتودنسی نیاز داشته باشد.

چه عواملی روی قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارند؟

لمینت ها یک درمان دندانپزشکی فوق العاده متنوع هستند که هم از نظر زیبایی و هم از نظر ترمیمی کار می کنند. اما قیمت آن ها چقدر است؟ چند عامل است که بر هزینه‌های مصرفی تاثیر می‌گذارند. یکی از بزرگترین تاثیرگذارها در هزینه‌ی لمینت شما مواد مصرفی برای آن خواهد بود. ریاضیات نسبتا ساده است‌: هر چه مواد بیشتری نیاز داشته باشید، هزینه‌اش بیشتر خواهد شد. از این‌رو، لزوما معیار خطی ندارد. لمینت ها در درجه اول برای ساخت دندان‌های بالا و پایین به شکل زیباتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما ایا شما به همه ان دندان ها نیاز دارید که درمان شوند؟ استفاده از لمینت دندان تهران بر روی دندان‌های بالایی و پایینی به راحتی می‌تواند هزینه درمان را دو برابر کند. ممکن است فکر کنید لازم است: دندان‌هایی که رو به جلو هستند و ان هایی که بیشتر مردم متوجه ان ها هستند را درمان کنید. مطمئنا اگر شما مشکلی داشته باشید همه انها نیاز به درمان دارند. هزینه‌های مواد فقط بخشی از هزینه‌های لمینت ها را تشکیل می‌دهد. هزینه دندانپزشک شما بقیه هزینه‌ها را می‌گیرد و اغلب ممکن است تفاوت شدید میان دو درمان به ظاهر یکسان را در نظر بگیرد. لمینت دندان تهران هم می تواند به بازسازی دندان و هم به ظاهر و عملکرد ان ها کمک کند. بهتر است یک دندانپزشک را پیدا کنید که برای کارهای اصلی دندانپزشکی ضمانت ارائه دهد. این به شما ارامش خاطر می‌دهد که اگر مشکلی پیش بیاید، درست می‌شود.

فرق لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی در جیست؟

هم مواد سرامیکی و هم مواد کامپوزیتی بسیار زیبایی‌شناسانه هستند و برای تقلید شکل دندان‌های طبیعی طراحی شده‌اند. وقتی که به خوبی و به شدت صیقل داده می شود، گاهی اوقات تفاوت بین دندان پرشده و دندان طبیعی را به سختی می توان دید! مواد رزین کامپوزیت زمانی که بر روی یک دندان قرار گرفته است که بار سنگین را دریافت نمی کند و یک بخش بسیار عملکردی دندان را جایگزین نمی کند؛ مانند یک کاسپ دندان، پر کردن می تواند برای مدت طولانی از ۱۰ تا ۱۵ سال طول بکشد. رزین های کامپوزیتی نسبتا صاف و ساده هستند و مدت زمان نسبتا کوتاهی برای انجام آن نیاز است و در یک ملاقات می توانند کامل شوند با این حال اطمینان از اینکه دندان تمیز و خشک است برای «پیوند» ماده به دندان که وابسته به مهارت دندانپزشک است ضروری است. رزین های کامپوزیت شکننده تر از سرامیک هستند اما در لبه ها سایش بیشتری دارند بنابراین ممکن است تا زمانی که یک ترمیم سرامیک پیوندی طول نکشد. رزین های کامپوزیت هنگام بازیابی دندان با حداقل نیروی جویدن بررسی می شوند و همچنین می تواند به عنوان ترمیم میانی در هنگام ترمیم دهان کامل استفاده شود. سرامیک‌ها می‌توانند به تنهایی برای ایجاد یک بازسازی برای دندان به عنوان یک پوشش، روکش، تاج کامل یا روکش استفاده شوند یا به عنوان یک تاج نوع ترکیبی (لایه داخلی فلزی با سرامیک بیرونی) استفاده شوند. سرامیک‌ها زیبایی‌شناسی بالایی دارند و می‌توانند برای بازیابی ظاهر و عملکرد به دندان متصل شوند.

هنگامی که مواد به اندازه کافی قرار داده شده است، ترمیم های سرامیکی می توانند ۱۵ سال طول بکشد، با این حال کامپوزیت در مقابل سرامیک، رزین کامپوزیت ان ها شکننده تر هستند، با افزایش ضخامت، تردی و احتمال ترک ها و تراشه ها افزایش می یابد، این اغلب با طراحی دقیق سرامیک در یک ازمایشگاه صورت می گیرد و اگر نگران در مورد شکنندگی است، ان ها می توانند به یک لایه داخلی فلز متصل شوند تا پشتیبانی بیشتری برای سرامیک (تاج نوع هیبرید) داشته باشد. یکی از تفاوت های مواد سرامیکی و کامپوزیتی، این است که سرامیک ها مقاومت به سایش و خواص مکانیکی بهتری دارند و تنش کمتری بر روی دندان های محیطی در حاشیه ی بازسازی دندان دارند. سرامیک ها ایده ال برای ساخت و ساز، بازسازی پوشش کاسپ مانند تاج و تخت، و به عنوان ونیرهای بسیار زیبا هستند. سرامیک‌ها اغلب در پرونده‌های بازسازی لبخند استفاده می‌شوند!

لمینت سرامیکی در تهران چیست؟

لمینیت سرامیکی یک استراتژی درمان رایج در کلینیک‌های دندانپزشکی است. یکی از روش‌های سنتی، بررسی و مقایسه کارایی روش‌های ارزیابی حسی و عملکردی در ناحیه قدامی حفره دهان است. طیف گسترده ای از سرامیک های دندان در حال حاضر در بازار برای ساخت روکش ها در دسترس است. کارازمایی بالینی باید در مورد ترکیب و ویژگی های این مواد اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند مواد مناسب را طبق شرایط بالینی انتخاب نماید.

لمینت کامپوزیتی در تهران چیست؟

در دندان‌پزشکی استفاده از لمینیت کامپوزیتی، روشی زیبایی‌شناسی و یک راه‌حل پیشرفته است که از طریق ان می‌توانید از دندان‌های سفید مروارید و سالم لذت ببرید. انها نازک، رنگ دندان، و مواد سفارشی ساخته شده ای هستند که به جلو دندان های شما متصل شده و به مشکلات مختلف دندانپزشکی پاسخ می دهند. در واقع برای ترکیبات کامپوزیت سنتی و لمینت، دندانپزشک شما مینای شما را اصلاح می کند. ان ها معمولا حدود ۰.۵ میلی متر را برای لمینت دندان تهران و کمی کمتر برای روکش های کامپوزیت حذف می کنند. یک مزیت دیگر از لمینت های کامپوزیتی این است که هیچی اسیبی به دندان نمی رساند.

از لمینت کامپوزیتی دندان برای چه شرایطی استفاده می شود؟

 • هنگامی که مقدار زیادی از ساختار دندان باقی مانده است.
 • نیروی جویدن به حداقل رسیده باشد.
 • برای ترمیم های متوسط برای کمک به طراحی شکل و رنگ قبل از بازسازی لبخند استفاده می شود.

از لمینت سرامیکی دندان برای چه شرایطی استفاده می شود؟

 • برای زیبایی شناسی بسیار بالا، مانند ونیرها یا تاج های قدامی استفاده می شود.
 • برای پوشش ومحافظت از دندان های ضعیف شده می باشد.
 • برای دندان های به شدت شکسته استفاده می شود.
 • برای بستن شکاف بین دو دندان نیز بکار می رود.
 • بازیابی چند دندان در یک ردیف برای طراحی دقیق که چگونه دندان ها با هم هستند.
 • برای موارد توانبخشی دهان کامل نیز بکار برده می شود.

مانند همیشه، پیش بینی طولانی مدت هر بازیابی نیز به شدت وابسته به محیط دهان است که در ان قرار گرفته است. بهترین راه برای کمک به پر کردن یا بازسازی سرامیک مدت زمان بسیار طولانی است، بهداشت دهان و دندان و چک منظم ان ضروری است.

آیا لمینیت دندان‌ را خراب می‌کند؟

خیر، دندان‌های طبیعی شما اسیب نمی‌بینند، اگر دندانپزشک شما متخصص مجرب و حرفه ای باشد. دندانپزشک شما از شما می خواهد که اشعه X عمومی را از دهان، فک و دندان خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که لمینیت دندان برای شما مناسب است. اگر تشخیص دندانپزشک شما که لمینیت انتخاب مناسبی برای شما نیست، او گزینه های دیگر مانند روکش کامپوزیت، پیوند دندان، ارتودنسی، سفید کردن دندان و یا فقط دندان های کنترل را پیشنهاد می دهد. تا زمانی که بهترین روش را انتخاب کنید باید اطلاعات کافی در مورد همه گزینه ها داشته باشید.

بهترین مرکز لمینت دندان تهران، پرستیژ کلینیک

از آنجا که امروزه دغدغه‌های بسیاری  از مردمدر مورد خدمات گروه پزشکی بخصوص دندانپزشکی وجود دارد گروهی از دندانپزشکی پرستیژ با جمعی از دندانپزشکان متخصص و مجرب، مجموعه‌ای از آخرین دستاوردهای علمی و پیشرفته‌ترین وسایل و تجهیزات را مطابق با استانداردهای جهانی را در بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران در اختیار مراجعین محترم قرار می دهد. با مشاوره و مراجعه به بهترین مرکز لمینت دندان تهران، کلینیک دندانپزشکی پرستیژ نیاز های خود را برطرف کنید.

کلینیک دندانپزشکی پرستیژ، تخصصی ترین کلینیک دندانپزشکی در تهران ارائه دهنده خدمات کامل دهان همچون لمینت دندان تهران، کامپوزیت دندان تهران، ایمپلنت دندان تهران، ارتودنسی دندان تهران می باشد. در صورت نیاز به رزرو نوبت معاینه، ترمیم، زیبایی، مشاوره و جراحی می توانید با شماره تماس ۰۲۱٢٢٢٨٣٦٣٤ تماس حاصل نمایید.