ایمپلنت دندان تهران (تخصصی ترین مرکز ایمپلنت)

از آنجایی که خدمات دندانپزشکی چند سالی است که به جز سویه های درمانی، جنبه های زیبایی نیز گرفته، مردم بیشتر از هر زمان دیگری به سمت این خدمات رفته و می خواهند با یک تیر دو نشان بزنند. به عبارتی دیگر، امروز دندانپزشکی دیگر فقط کشیدن، پر کردن، عصب کشی یا روکش گذاشتن نیست. دندان برای ما یکی از اجزاء مهمی صورتمان شده و حتی اگر دندانها هیچ درد یا مشکلی نداشته باشند، برای زیبایی شان به دندانپزشک مراجعه می کنیم. حال در این میان، ایمپلنت دندان و به خصوص ایمپلنت دندان تهران یکی از پرطرفدارترین خدمات دندانپزشکی شده است. اما هنوز بسیاری از مردم تفاوت میان این خدمات و کارکرد دقیق هر کدام را نمی دانند. برای همین در این مقاله می خواهیم با شما درباره این خدمت دندانپزشکی پرطرفدار یعنی ایمپلنت دندان حرف بزنیم. همچنین به ایمپلنت دندان تهران و اینکه بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران و دندانپزشکی ایمپلنت تهران کجاست می پردازیم. در پایان نیز به قیمت ایمپلنت دندان در تهران و هزینه های آن نگاهی می کنیم.

ایمپلنت دندان چیست؟

قبل از اینکه ایمپلنت دندان تهران و بهترین دکتر ایمپلنت در تهران و دیگر موضوعات اینچنینی بپردازیم، بگذارید به اولین و مهمترین سوال جواب دهیم. اینکه اصلا ایمپلنت دندان چیست؟ تا قبل از این اگر شما دندانی از دست می دادید یا ریشه آن پوسیده می شد و مجبور به کشیدنش بودید، تقریبا دیگر هیچ راه بازگشتی وجود نداشت و شما باید تا آخر عمر با دندان های کمتری زندگی می کردید. اما امروز نه تنها راه بازگشت وجود دارد، بلکه می توان ریشه های محکم تری نیز جایگزین کرد. یعنی عملی به نام ایمپلنت دندان که فلزی از جنس تیتانیوم را جایگزین ریشه دندان می کند و از آنجایی که این فلز با بدن انسان سازگاری دارد، اگر به درستی از آنها مراقبت شود، می توانند سالها و چه بسا تا آخر عمر کار کنند. این میله باریک تیتانیومی که داخل استخوان فک قرار می گیرد و شکلی همچون پیچ دارد، می تواند دندان را محکم به لثه چسبانده و سر جای خود قرار دهد.

همچنین بهتر است بدانید که به طور کلی دو نوع ایمپلنت دندان وجود دارد:

·        اندوستیال (Endosteal)

·        ساب ‌پریوستیال (Subperiosteal)

ایمپلنت اندوستیال همان نوعی است که توضیح دادیم و در آن میله ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می گیرد. اما ایمپلنت ساب پریوستئال که روی استخوان فک و زیر بافت لثه قرار می گیرد، عمدتا دیگر کاربردی ندارد و دندانپزشکان از ایمپلنت اندوستیال استفاده می کنند.

مراحل ایمپلنت دندان تهران

ایمپلنت دندان و همچنین ایمپلنت دندان تهران مراحل مختلفی دارد که باید به صورت دقیق و با ترتیب خاص خود پیشرونده. بیایید نگاهی کوتاه به این مراحل داشته باشیم:

1.     بررسی و معاینه دندان ها: از آنجایی که پزشک باید از وضعیت دهان و دندان مراجعه کننده، اطلاع کامل داشته باشد، ابتدا وضعیت سلامت آنها را با معاینه و عکس های لازم و کیفیت و حجم استخوان فک برای اطمینان از اینکه ایمپلنت می تواند در آن قرار بگیرد یا نه، بررسی می کند.

2.     برداشتن دندان قبلی و سوراخ کردن استخوان فک: ابتدا دندان قبلی را می کشند و سپس استخوان فک را سوراخ می کنند.

3.    نصب ایمپلنت و بخیه لثه: در مرحله بعد ایمپلنت به دقت جایگذاری شده و پزشک لثه را بخیه می زند.

4.     جایگذاری اباتمنت: پس از اینکه ایمپلنت و استخوان به یکدیگر جوش خوردند، قطعه ای به نام اباتمنت که محل نصب روکش دندان است، روی ایمپلنت پیچ می شود.

5.     اتصال روکش یا پروتز دندان: در مرحله آخر روکش یا پروتز که به عنوان دندان اصلی در نظر گرفته شده، روی ایمپلنت متصل می شود.

مزایای ایمپلنت دندان تهران

اما مزایای ایمپلنت دندان چیست؟ در پاسخ به طور خلاصه می توان این چند مورد را در نظر گرفت:

·        ثابت بودن ایمپلنت دندان یکی از مهمترین مزایای آن است و از این رو می توان به آن اعتماد کرد.

·        طول عمر بالا نیز از دیگر مزیت های منحصر بفرد ایمپلنت دندان است و همانطور که در آغاز گفتیم، اگر به درستی از آن مراقبت شود، می تواند سالهای زیادی ماندگاری داشته باشد.

·        سرعت بالا در عمل و کاشت ایمپلنت، از دیگر خوبی های این خدمت دندانپزشکی است. چرا که برای بسیاری مهم است که به سرعت دندان های از دست رفته خود را ترمیم کنند.

·        زیبایی دهان و دندان هم که دیگر از مزیت های بسیار مشخص آن است و از آنجایی که دهان و به طور کلی صورت انسان بدون دندان زیبایی و تناسب ندارد، ایمپلنت دندان اهمیت پیدا می کند.

عوارض معایب ایمپلنت دندان تهران

مانند هر پدیده ای روی کره زمین، ایمپلنت دندان نیز معایب و عوارضی دارد که می توان با آگاهی از آنها، تا حد ممکن کاهششان داد. عمده این معایب و عوارض که کوتاه مدت و بلند مدت هستند، از زبان یک دندانپزشک ایمپلنت در تهران عبارتند از:

·        آسیب به سایر دندان ها می تواند یکی از عوارض ایمپلنت دندان باشد. این عارضه می تواند در بلند مدت خودش را نشان دهد.

·        عفونت در محل ایمپلنت که یکی از رایج ترین عوارض است و باید با مراقبت های ویژه آن را برطرف کرد.

·        آسیب های عصبی که می تواند باعث بی حسی، سوزش و سوزنی شدن لثه و دهان و چانه و درد شود.

·        مشکل در سینوس فرد که در موقع ایمپلنت دندان های بالایی احتمال دارد بروز دهد و یکی از حفره های سینوس بیرون بزند.

اما در کل همه این عوارض و معایب می تواند با انتخاب درست مرکز ایمپلنت دندان تهران و همچنین گزینش بهترین دکتر ایمپلنت در تهران به حداقل برسد.

انواع ایمپلنت دندان تهران

به طور کلی دو نوع ایمپلنت در بین دندانپزشکان و انواع دندانپزشکی ایمپلنت در تهران رایج است که با توجه به شرایط مراجعه کننده، یکی از آنها را انجام می دهند:

·        ایمپلنت ریشه ای شکل: در این نوع ایمپلنت دندان که رایج ترین آنهاست و عمدتا برای همه افراد کاربرد دارد، ایمپلنت داخل استخوان فک و به صورت ریشه ای کاشته می شود. این نوع ایمپلنت دارای شکلی پیچ مانند و مخروطی است و با توجه به ابعاد فک و دهان بیمار، نوع روکش یا پل اندازه های متفاوتی دارد. به عبارتی دیگر، این همان ایمپلنت معمولی و رایج است که در استخوان فک فرو رفته و به جای ریشه دندان عمل می کند.

·    ایمپلنت چارچوب راموس: هنگامی که فک پایینی بیمار برای جایگذاری ایمپلنت بسیار نازک باشد با اینکه بخواهند از ایمپلنت نوع ساب ‌پریوستیال استفاده کنند، این روش را به کار می گیرند. ایمپلنت چارچوب راموس به این شکل است که در عقب فک جایی نزدیک به دندان عقل قرار گرفته و هنگامی که بافت اطراف آن ترمیم می شود، میله ای فلزی نازک بالای لثه پیدا می شود که می توان دندان را روی ن قرار دارد آن قرار داد.

بهترین برند ایمپلنت دندان

یکی از پرتکرارترین سوالات افرادی که به دنبال ایمپلنت دندان در تهران هستند، این است که بهترین برند ایمپلنت کدام است؟ در پاسخ باید گفت که عمده ایمپلنت های موجود در دندانپزشکی ها خوب هستند و کیفیت مناسبی دارند. اما با توجه به قیمت آنها می توان گفت ابتدا برندهای آمریکایی و کانادایی و سپس ایمپلنت های کره ای جزو بهترین ها هستند.نها آنهات به هر رو بیشتر از اینکه برند ایمپلنت اهمیت داشته باشد، پزشک متخصص مهم است. به همین خاطر باید به دنبال بهترین دکتر ایمپلنت دندان تهران یا دندانپزشکی ایمپلنت در تهران باشید.

سن مناسب ایمپلنت تهران

یکی از چیزهایی که باید قبل از تصمیم به انجام ایمپلنت دندان و صحبت با دندانپزشک ایمپلنت در تهران به آن توجه کنید، محدودیت سنی برای انجام این عمل است. به طورکلی محدودیت سنی برای ایمپلنت دندان 18 سال است. یعنی سنی که رشد دهان و فک تقریبا کامل شده است. باتوجه به این موضوع می توان دلیل این محدودیت سنی را فهمید. چرا که اگر رشد فک و دهان فرد کامل نشده باشد، در صورت انجام ایمپلنت، به خاطر رشد فک و استخوان آن، پایه ایمپلنت به داخل کشیده شده و تاج دندان پایین می رود. همچنین این تغییرات، باعث بد شکل شدن فک و دهان در سنین بالاتر و مشکلات ظاهری و درونی می شود. در نتیجه اگر فرزند شما در سنین پایین 18 سال دندانی از دست داد که نیاز به ایمپلنت داشت، بهتر است صبر کنید و در سالهای بعد این عمل را انجام دهید.

طول عمر ایمپلنت دندان

همانطور که در بخش های پیش گفته شد، ایمپلنت دندان یکی از روش های ترمیمی است که عمر بالایی دارد و این امر یکی از مزیت های آن نسبت به دیگر روش ها شناخته می شود. اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر طول عمر ایمپلنت دندان را بدانیم، باید به چیزی بالای 25 سال فکر کنیم. این در حالیست که دیگر روش های ترمیم همچون بریج یا حتی دندان مصنوعی، عمری بین 5 تا 15 سال دارند و بعد از آن باید تعویض شوند. اما ایمپلنت آمده است تا شما را برای سالهای طولانی و چه بسا تا آخر عمر همراهی کند. از این رو می توان به ایمپلنت دندان به عنوان عملی دائمی نگاه کرد و برای همین هم همه می خواهند بهترین دکتر ایمپلنت در تهران یا بهترین دندانپزشک ایمپلنت در تهران پیدا کنند و به دنبال بهترین دندانپزشکی ایمپلنت در تهران هستند.

روکش ایمپلنت چیست؟

روکش در اصل آخرین قسمت از مراحل ایمپلنت گذاری بوده و همان قسمتی است که نقش دندان را ایفا می کند. این روکش روی قسمتی فلزی به نام اباتمنت قرار گرفته و به وسیله چسب یا دیگر متصل کننده ها به آن وصل می شود. نکته ای که باید درباره روکش بدانید این است که هر 10 سال یکبار باید تعویض شود. به عبارتی دیگر، قسمت فلزی ایمپلنت است که عمر بالایی دارد و روکش به خاطر اینکه در معرض انواع خوراکی ها، اسیدها و دیگر مواد تجزیه کننده قرار می گیرد، باید 10 سال یکبار تعویض شود. همچنین روکش ها چیزهای از پیش ساخته شده ای نیستند و برای هر فرد به طور خاص قالب گیری شده و ساخته می شود. برای همین در طول ساخت روکش که شاید تا 2 ماه طول بکشد، پزشک یک روکش موقتی برای بیمار می گذارد.

انواع روکش ایمپلنت دندان

روکش های ایمپلنت بر حسب جنسی که دارند، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. مواد سازنده روکش ها اغلب از سرامیک، چینی، طلا، نقره یا آلیاژهای فلزی دیگر هستند که نوع سرامیکی را چینی آن به دلیل شباهت زیادش به دندان طبیعی، پر استفاده تر است. هرچند گفته می شود که روکش های جنس طلا مقاومت و دوام بیشتری دارند. روکش های ایمپلنت همچنین از لحاظ اتصال نیز با هم تفاوت دارند و به دو صورت متصل می شوند. نوع غالب که بیشتر استفاده می شود، روکش هایی هستند که با چسب یا سیمان دندانپزشکی به اباتمنت متصل می شود. نوع دوم روکش های دارای پیچ هستند که داخل اباتمنت پیچ می شوند و از این رو ترمیم و تعویض آنها راحت تر است.

اما روکش های ایمپلنت را به دسته های دیگری نیز تقسیم می کنند:

1.       روکش زیرکونیا

این روکش از بهترین هاست و استحکام بالایی دارد و رنگش سفید است. به دلیل غیر شفافی که دارد، بهتر است برای دندان های پشتی که در دید مستقیم نیستند، استفاده شود.

2.       روکش PFM

این روکش که با آن روکش چینی جوش خورده با فلز نیز گفته می شود، از جنس فلزاتی همچون تیتانیوم، نیکل، کبالت یت طلا ساخته می شود و از این رو استحکام مناسبی دارد. برای اینکه سفید شود هم روکشی از جنس پرسلان رویش کشیده می شود.

البته گفته می شود در برخی موارد پایه فلزی آن به صورت خطی تیره دیده می شود و از این رو برای دندان های جلو به کار برده نمی شود.

3.       روکش سرامیکی

این نوع روکش از پرکاربردترین روکش های ایمپلنت است که به دلیل رنگ شفاف و طبیعی آن، برای دندان های جلویی بسیار مناسب است. تنها عیب آن استحکام کمش نسبت به دیگر روکش هاست و از این رو باید مراقبت های مخصوص خودش را انجام داد.

4.       روکش ایمکس

یکی از به روزترین و جدیدترین روکش هاست و جنس آن از سرامیک و ماده ای به نام لیتیوم دی سیلیکات است. این روکش بسیار طبیعی بوده و استحکام بالایی هم دارد. از این رو هم برای دندان های جلویی و هم دندان های پشتی به کار برده می شود. این روکش یکی از انتخاب های بهترین دکتر ایمپلنت در تهران است.

تفاوت ایمپلنت دندان تهران با بریج

همانطور که در ابتدا گفتیم، برخی اصطلاحات دندانپزشکی به دلیل شباهت هایی که در نوع کاربرد عملی دارند، باعث سردرگمی افراد می شوند. یکی از این اصطلاحات بریج یا همان پل است که به نوعی روش قدیمی تر و پدر ایمپلنت محسوب می شود. این روش به دلیل اینکه دندان های مجاور را نیز درگیر می کند، برای کسانی مناسب است که در دندان های مجاور فضای خالی دارند. بریج به طور خلاصه بدین صورت است که روی دندان های دو طرف محلی که دندان ندارد، قرار گرفته و مانند پل عمل می کند و روکش می شود. اینجا همان جایی است که تفاوت ایمپلنت و بریج مشخص می شود. چراکه در ایمپلنت نیازی به درگیر کردن دندان های مجاور نیست و دندانی که ساخته می شود، مستقلا کار گذاشته می شود. همچنین در روش بریج به خاطر اینکه سه تاج دندان همزمان روکش می شود؛ تمیز کردن آنها کمی دشوارتر به نظر می رسد. دیگر تفاوت در عمر بریج است و به طور کلی 10 سال دوام دارد. در حالی که ایمپلنت بالای 25 سال دوام دارد. با توجه به همه این دلایل، اگر شرایطش را داشته باشید، همیشه بهترین دکتر ایمپلنت در تهران برایتان بریج تجویز نمی کند.

مشکلات بریج نسبت به ایمپلنت

یک دندانپزشک ایمپلنت در تهران به طور کلی مشکلات بریج نسبت به ایمپلنت را می توان اینگونه بیان می کند:

·        درگیر کردن حداقل دو دندان در مجاورت با دندانی که بریج می شود

·        روکش شدن سه دندان همزمان و مشکلات تمیز کردن آنها

·        عمر بسیار کمتر نسبت به ایمپلنت

·        زیبایی کمتر نسبت به ایمپلنت

·        تحلیل استخوان در محل بی دندان به مرور زمان

مزایای بریج نسبت به ایمپلنت دندان

می توان گفت بریج تنها برای کسانی کاربرد دارد که دندان های مجاور پر شدگی زیاد داشته یا فضای خالی داشته باشند. اما به طور کلی مزیت بریج نسبت به ایمپلنت هزینه پایین تر آن است. هرچند در بلند مدت (و با توجه به افزایش قیمت در طول سال) شاید گران تر از ایمپلنت هم برایتان آب بخورد.

ایمپلنت دیجیتال در تهران چیست؟

تکنولوژی همه جنبه های زندگی ما را دگرگون کرده و به سمت راحتی و البته دقت بیشتر برده است. به خصوص در پزشکی که هر روز شاهد تولد یک تکنولوژی جدید در جهت سرعت و دقت بیشتر در عمل های پزشکی هستیم. این تکنولوژی به کمک ایمپلنت هم آمده و تا به امروز مدرن ترین شیوه ایمپلنت یعنی ایمپلنت دیجیتالی را در اکثر دندانپزشکی ایمپلنت در تهران برایمان به ارمغان آورده است. در این نوع ایمپلنت، پزشک با عکسبرداری های مختلف و دوربین های پیشرفته و به کمک رایانه، مدلی سه بعدی از دهان و فک بیمار به دست آورده و در نتیجه بسیار دقیق تر می تواند ایمپلنت را انجام دهد. در این مدل برداری، جای دقیق دندان ها، استخوان فک و موقعیت های عصبی دهان مشخص شده و پزشک می تواند جای دقیق کاشت ایمپلنت را بهتر تشخیص دهد. ایمپلنت دیجیتال انتخاب اول بهترین دکتر ایمپلنت در تهران خواهد بود.

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی

نخستین تفاوت بین ایمپلنت معمولی و دیجیتال روش دقیق تر در ایمپلنت دیجیتال است. چراکه مدل شبیه سازی شده سه بعدی از دهان بیمار، به پزشک این قابلیت را می دهد تا بتواند بدون اذیت شدن بیمار (به خاطر باز نگه داشتن طولانی دهان) بررسی هایش را انجام دهد. دیگر تفاوت این است که با ایمپلنت دیجیتال درد و خونریزی کمتری نسبت به روش معمولی ایجاد شده و از این رو دوره نقاهت کمتری هم دارد. سریع تر شدن زمان ایمپلنت از دیگر تفاوت ها مزیت های ایمپلنت دیجیتال نسبت به معمولی است. همچنین همه داده های بیمار به رایانه ذخیره می شود و پزشک می تواند به راحتی در صورت بروز مشکل، آنها را بررسی کند. به طور کلی، ایمپلنت دیجیتال بسیار سریع تر، راحت تر، با دقت تر و بدون درد تر از ایمپلنت معمولی است. هرچند هزینه آن به خاطر تجهیزاتی که دارد، بالاتر از ایمپلنت معمولی است.

آیا ایمپلنت دندان در تهران درد دارد؟

دردهای مختلفی که هر فرد در طی دندانپزشکی تجربه کرده، یکی از دلایل مهمی است که افراد را از مراجعه به دندانپزشکی باز می دارد. از همین رو شاید سوال داشته باشید که ایمپلنت دندان در تهران از نظر درد چگونه است؟ پاسخ اینکه این عمل هم مانند دیگر عمل های دندانپزشکی با بی حسی موضعی انجام می گیرد و در طول فرآیند ایمپلنت دردی احساس نخواهید کرد. اما بعد از رفتن بی حسی، دردی همچون کشیدن دندان را تجربه خواهید کرد که با خوردن مسکن یا سرمادهی و کیسه یخ باید آنها را ساکت کنید. به هر حال اگر کارتان را به بهترین دکتر ایمپلنت در تهران بدهید، قطعا درد خیلی کمتری احساس خواهید کرد.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

بالاخره رسیدیم به بخش شیرین قیمت و جایی که منتظرش بودید. درباره قیمت ایمپلنت در دندانپزشکی ایمپلنت در تهران فاکتورهای مهمی دخیل هستند و از کلینیک یا دندانپزشک ایمپلنت در تهران تا کلینیک دیگر قیمت ها تفاوت دارد. این فاکتورها همچون جنس ایمپلنت، کشور سازنده، نوع روکش، زمانی که پزشک برای بیمار اختصاص می دهد، نوع دندان های شما، سختی کار و دیگر موارد می تواند قیمت ایمپلنت دندان را بالا و پایین کند. از این رو بهترین کار این است که یک کلینیک یا پزشک را انتخاب کنید و قیمت های آنها را برآورد کنید.

اما به هر رو برای خالی نبودن عریضه، میانگین قیمتی از سال 1401 برایتان آورده ایم تا به قول معروف مظنه دستتان باشد.

·        قیمت ایمپلنت برای برندهای کره ای عمدتا به ازای هر واحد دندان از 5 میلیون و 500 هزار تا 8 میلیون تومان هستند.

·        قیمت ایمپلنت برای برندهای آلمانی و سوئیسی و آمریکایی چیزی بین 9 تا 16 میلیون تومان به ازای هر واحد دندان هستند.

·        برخی برندهای ایرانی هم در بازار موجود هستند که قیمتی بین 4 تا 4 میلیون و 500 هزار تومان به ازای هر واحد دارند.

البته باید توجه داشته باشید که برخی موارد همچون روکش ها، این قیمت ها تا حدود 1 میلیون بالا و پایین می کنند.

قیمت ایمپلنت دیجیتال در تهران

همانطور که در بخش ایمپلنت دیجیتال گفته شد، هزینه های این نوع ایمپلنت نسبت به ایمپلنت معمولی بالاتر است. قیمت این نوع ایمپلنت نیز به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و علاوه بر فاکتورهای ایمپلنت معمولی، دستگاه و نوع مدل برداری نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد. اما به طور کلی می توان گفت که قیمت سال 1401 ایمپلنت دیجیتال در تهران چیزی بین 12 تا 16 میلیون تومان برآورد می شود. در نتیجه بهتر است با مرکزی که می خواهد در آن ایمپلنت انجام دهید، مشورت کنید.

کلینیک دندانپزشکی پرستیژ

کلینیک دندانپزشکی پرستیژ یکی از مجهزترین و به روز کلینیک ها برای ایمپلنت دندان تهران است. این کلینیک با پوش دادن انواع تخصص های دندانپزشکی به عنوان یک دندانپزشکی ایمپلنت در تهران نیز شناخته شده و با استفاده از بهترین دکترهای ایمپلنت در تهران به شما خدمات می دهد. ما کلینیک دندانپزشکی پرستیژ همچنین با ارائه بهترین قیمت ها و مشاوره درباره مناسب ترین خدمات دندانپزشکی برای افراد، سعی داریم تا شما را از سردرگم شدن بین پزشک ها و درمانگاه های مختلف نجات دهیم. کلینیک دندانپزشکی پرستیژ، تخصصی ترین کلینیک دندانپزشکی در تهران ارائه دهنده خدمات کامل دهان همچون لمینت دندان تهران، کامپوزیت دندان تهران، ایمپلنت دندان تهران، ارتودنسی دندان تهران می باشد. در صورت نیاز به رزرو نوبت معاینه، ترمیم، زیبایی، مشاوره و جراحی می توانید با شماره تماس ۰۲۱٢٢٢٨٣٦٣٤ تماس حاصل نمایید.